Кошик
товари не додано

Монтаж сайдингу Nordside

Сайдинг Nordside - це ПВХ матеріал для зовнішньої обробки стін, що представляє собою панелі товщиною 1.1мм і робочим розміром 3050мм на 231мм.

Софит Реинвей

Необхідні інструменти при монтажі сайдингу:

Для розрізання сайдінгу і аксесуарів, використовуйте ножівку по металу або електролобзик з відповідним лезом (для різання пластмас або металу). Щоб працювати з обрешіткою з дерева Вам знадобиться молоток, цвяхи і пила, для оцинкованого профілю шуруповерт і лобзик по металу, а також будівельний степлер для монтажу вітро-вологозахисту. Також Вам знадобиться рівень (для встановки горизонтальних аксесуарів) для монтажу обрешітки і елементів сайдинга.

Ключем до успішної установки сайдингу є добре продуманий підготовчий етап. Сам монтаж сайдингу процес не складний, однак, вимагає певних початкових навичок в будівництві. У даній інструкції будуть розглядатися лише кілька варіантів монтажу та розрахунку сайдингу на будинок.

Розрахунок необхідної кількості сайдингу на будинок

Необхідна кількість панелей сайдингу визначається шляхом розрахунку площі на яку буде монтуватися сайдинг. Будинок ділиться на окремі стіни, площа яких розраховується з використанням найпростіших геометричних розрахунків, зокрема площа прямокутника дорівнює довжині помноженої на ширину. А площа трикутника 0,5 * висоту * довжину основи. Як правило, площу вікон і дверей в стінах не віднімають, а списують її на запас вимірів, який становить в середньому близько 10% від розрахункової площі.

Однак, якщо є велика кількість вікон, або гаражні ворота, то їх площу слід відняти, а до отриманого результату додати ті ж 10%. Отримані результати підсумовують і ділять на площу однієї панелі, наприклад: 0,88935 м2 (3,85 * 0,231м). Отриманий результат округлюють, як правило, в більшу сторону.

Розрахунок необхідної кількості аксесуарів можна провести тільки після визначення схеми монтажу. Кожен елемент розраховується окремо в залежності від його використання, до отриманих погонних метрів додають 10% і ділять на довжину розрахункового елементу. Отриманий результат в штуках округлюють в більшу сторону.

Монтаж сайдингу Нордсайд. Розрахунок необхідної кількості аксесуарів

Загальні правила монтажу сайдингу Nordside

Монтаж сайдингу можна розбити на кілька етапів:

  1. Визначення схеми та виду монтажу. Даний етап більше відноситься до аксесуарів, їх розміщення на будинку, а також варіантів обробки окремих складних елементів будинку (звис даху, втоплені вікна і т.д.) . Кріплення панелей сайдингу і аксесуарів проводитися за допомогою саморізів, шурупів і цвяхів.

  2. Підготовка поверхні під монтаж. Виробник рекомендує при монтажі сайдингу на поверхні стіни встановлювати обрешітку, з метою створення вентильованого фасаду, а також вирівнювання поверхні стін. Решетування виконується дерев'яними рейками товщиною від 2 до 5 см або металевими профілями. Встановлюються рейки на відстані від 30 до 60 см, в залежності від вітрових навантажень в регіоні. На обрешітку укладається вітро-вологозахист. При необхідності в проміжки між брусками закладається утеплювач. Окремо також встановлюється решетування під аксесуари.

Монтаж аксесуарів. У більшості випадків перед монтажем сайдингу встановлюються аксесуари. Аксесуари Nordside кріпляться за допомогою цвяхів, шурупів з широким капелюшком з інтервалом 7 - 10 см і з зазором між капелюшком і панеллю 2 мм.

Зовнішні та внутрішні кути встановлюються на стиках стін. Зверніть увагу, щоб верхня частина кута була нижче на 1-3 мм софіта або карниза, а нижня частина нижче на 4-6 мм стартової рейки.

Монтаж сайдингу Нордсайд. Зовнішні та внутрішні кути
Монтаж сайдингу Нордсайд. Технологія установки Н-профілю

Технологія установки Н-профілю така ж, як і установка зовнішніх і внутрішніх кутів. Кріпити Н-профіль необхідно до обрешітки.

Монтаж сайдингу проводиться горизонтально. Стартова рейка встановлюється за допомогою рівня і фіксується за допомогою саморізів. Нижня частина панелі кріпиться до стартової рейки, а верхня частина закріплюється на обрешітці, найкраще для цієї мети підходять оцинковані саморізи з широким капелюшком. Наступна панель нижньою частиною кріпиться до замка попередньої.

Між сайдингом і стикувальними елементами необхідно залишити зазори 3-5 мм (не допускайте зіткнення елементів) для запасу на температурне розширення пластику.

Монтаж сайдингу Нордсайд. Зовнішні та внутрішні кути

Монтаж сайдингу і аксесуарів Нордсайд навколо вікна

Вибір варіанту монтажу сайдингу навколо вікна залежить від способу заглиблення вікна. Пропонуємо декілька варіантів обробки вікна:

  1. Монтаж сайдингу Nordside навколо утопленого вікна з використанням планки околовіконної

  2. Монтаж сайдингу Nordside навколо утопленого вікна з використанням зовнішніх кутів

  3. Монтаж сайдингу Nordside навколо утопленого вікна з використанням широкої лиштви і J-профілю

Монтаж сайдингу Нордсайд. J-профілю

Загальні правила монтажу сайдингу і аксесуарів навколо вікна

1-ий етап - Решетування

2-ий етап - Монтаж аксесуарів

Аксесуари Nordside кріпляться за допомогою цвяхів, шурупів з широким капелюшком з інтервалів 7 - 10 см і з зазором між капелюшком і панеллю 2 мм.

3-ій етап - Монтаж сайдингу

Монтаж сайдингу проводиться знизу вгору. Сайдинг монтується в пази аксесуарів з зазором 8-16 мм. Монтаж сайдингу Nordside в віконний виступ здійснюється шляхом набору відрізків панелей сайдингу між зовнішнім кутом і J-профілем.

СУВОРО ЗАБОРОНЕНО

  1. Спаювати панелі між собою за допомогою паяльної лампи

  2. Вкручувати саморіз в кінець кріпильного упору

  3. Вкручувати саморіз до упору

Монтаж сайдингу Нордсайд. саморіз

З'єднання панелей сайдингу Nordside

З'єднання панелей сайдингу можна зробити трьома способами без застосування аксесуарів і з використанням аксесуарів.

З'єднання панелей H-профілем

З'єднання панелей внахлест

З'єднання панелей J-профілем

Монтаж сайдингу Нордсайд. З'єднання панелей J-профілем 1 Монтаж сайдингу Нордсайд. З'єднання панелей J-профілем 2 Монтаж сайдингу Нордсайд. З'єднання панелей J-профілем 3