Кошик
товари не додано

Монтаж снігозатримувачів

Снігозатримувач необхідний для покрівлі, покритою металочерепицею або профнастилом, а також для фальцевого даху, виконаного з окремих панелей листового або рулонного прокату. Це гладкі матеріали, з яких великі снігові маси можуть легко скочуватися. Для їх стримування і потрібно встановити снігозатримувач.

Як правильно розмістити снігостопи на схилі

Установка снігозахисної системи обов'язкова, якщо під карнизним звисом паркуються автомобілі, знаходяться будь-які споруди, дитячі майданчики, пролягають пішохідні доріжки, стоять вольєри з тваринами, дерева, кущі та інше. Крім того, снігозатримувачі захищають водостічну систему, виходи вентиляції та антени від пошкодження важкою масою снігу.

Таким чином, для ефективної роботи снігостопорів, вони повинні бути встановлені в наступних точках:

 • • по всьому периметру покрівлі;
 • • над дверними отворами;
 • • над мансардними вікнами;
 • • на кожному рівні багаторівневих покрівель;
 • • над трубами вентиляції.
Розміщення снігостопів

Розрахунок кількості елементів снігозатримувальних систем

Перед тим як монтувати снігозатримувачі, необхідно розрахувати їх кількість. При розрахунку кількості снігозатримувачів для даху зверніть увагу наступні фактори:

Розміщення снігостопів

Загальні поради при монтажі

Для установки снігозатримувачів на металочерепицю будуть потрібні:

 • • обраний комплект снігозатримуючої системи;
 • • шуруповерт;
 • • ключі на 8-13 мм (для затягування болтів);
 • • рівень;
 • • сверло по металу;
 • • рулетка;
 • • електролобзик, ножівка або ножиці по металу.
Інструменти Для установки снігозатримувачів

Розробка ескізу

Для грамотної установки снігозатримувачів відразу після розрахунку необхідно виконати креслення або простий ескіз, на якому зобразити покрівлю та місця розташування елементів снігозатримуючої системи.

Особливо важливо вказати всі відстані: від карниза до снігозатримувача, між рядами (якщо їх декілька) або точковими елементами. Обов'язково враховуйте крок обрешітки при складанні креслення. Це допоможе уникнути ситуацій, коли під просвердленим отвором раптом не виявиться бруска. В цілому монтаж не складний.

Важливі особливості установки

Місце кріплення. Систему встановлюють паралельно карнизного звису. Над несучою стіною розташовують перший снігозатримувач, а інші рівні - в 1,5-2 м від першого.

Порядок розміщення. Рядами монтують трубчасті і гратчасті конструкції, а бугельні і кутові - в шаховому порядку.

Кількість рядів і відстань між кріпленнями залежать від довжини і крутизни скатів. Чим більше нахил, тим ближче один до одного повинні розташовуватися місця кріплень.

Місце вкручування саморізів. Кріплення снігозатримувачів здійснюється тільки по нижній частині хвилі профільованих матеріалів.

Герметичність покрівлі. Отвори, виконані під саморізи, повинні бути укріплені гумовими прокладками. Як правило, вони йдуть в комплекті до снігозатримувачей разом з кріпленнями.

Зверніть увагу: монтаж снігозатримувачів варто виконувати відразу після встановлення покрівельного покриття. Краще зробити це до настання зими, а точніше, до випадання великого обсягу снігу.

Установка трубчастих снігозатримувачів

Установка трубчастих снігозатримувачів

Трубчасті системи снігозатримання - це комплект кронштейнів, які з'єднуються між собою двома рядами трубок діаметром 10-30 мм. У конструкції кронштейна є металева пластина з кріпильної полицею і отворами під трубки, які розміщуються на відстані 8-10 см і зі зміщенням по висоті.

При куті нахилу скатів більше 60 ° потрібно, як правило, вже 2 ряди трубчастих снігозатримувачей на даху на відстані 2-3 м .

Загальна технологія встановлення трубчастих снігозатримувачей:

Намітити розташування конструкції на даху поруч з карнизом на рівні несучої стіни. Через крайні точки простягається малярський шнур, який визначає напрямок установки. За допомогою нього на покрівлі відбивається лінія.

За допомогою свердла по металу просвердлити отвори, де згідно з кресленням буде здійснюватися кріплення. Вони повинні бути зроблені виключно в профнастилі і металочерепиці, тобто без просвердлювання обрешітки.

Є думка, що монтаж трубчастих снігозатримувачів вимагає суцільної обрешітки. Однак не завжди це виправдано. Насправді, снігові стопори цілком можуть бути змонтовані до наявних дощок обрешітки.

Установка трубчастих снігозатримувачів крок 2 Установка трубчастих снігозатримувачів крок 3

Вставити в кронштейн саморізи, закрутити їх. На верхній отвір краще встановити прокладку 7 мм, а на нижню - 14 мм. Це дозволяє компенсувати перепади висот профілю при монтажі снігозатримувачей на металочерепицю.

Вставити труби в отвори в кронштейні, закрити їх торці заглушками і зафіксувати болтами.

Установка трубчастих снігозатримувачів крок 4 Установка трубчастих снігозатримувачів крок 5

Важливо, щоб вільний кінець труби виходив за межі останнього кронштейна не менше ніж на 15-30 см. Відстань між кронштейнами визначається при розрахунку снігозатримувачів, але в середньому вона становить 1100 мм.

Після установки кронштейнів залишається вставити в спеціальні кріплення труби і з'єднати їх між собою. Об'єднати їх в одну лінію можна за принципом «шип-паз», закріпивши спеціальними болтами з шайбою і гайкою або саморізами по металу.

Установка трубчастих снігозатримувачів крок 6 Установка трубчастих снігозатримувачів крок 7

Монтаж бугельних снігозатримувачів

Монтаж бугельних снігозатримувачів

Бугельні снігозатримувачі на даху частіше застосовуються в якості додаткових. Як самостійні системи їх встановлюють на м'яких шорсткуватих дахах з малим нахилом. Відстань між бугелями по ширині скату приблизно 50 см, а по довжині - 10-15 см.

Перед тим як встановити бугельний снігозатримувач, теж рекомендується виконати ескіз, щоб правильно розподілити елементи по схилах. Монтаж здійснюється разом з настилом покрівельного покриття, оскільки кріпильна частина бугеля розташовується під матеріалом покрівлі. У випадку з металочерепицею бугелі використовують рідко через велику довжину листів.

Листи профнастилу та металевої черепиці не мають достатню міцність, тому в місцях кріплення снігозатримувачів на даху додатково підкладають дерев'яні бруски. Вони компенсують перепад висот через хвилі профільованих матеріалів.

Монтаж бугельних снігозатримувачів 2